معمار: گروه Bjarke Ingels

مساحت: 34 متر مربع

سال ساخت: 2022

شمال سوئد به خاطر زیبایی طبیعی، جنگل های وسیع و زیست کره متمایزش شناخته شده است. تضادهای شدید آب و هوایی در طول فصول به انواع معماری بسیار انعطاف پذیری نیاز دارد، که مواد محلی چوب و سنگ را در خود جای داده است. هتل درختی در لاپلند سوئد به دلیل تنوع زیاد کابین هایش شناخته شده است، که هر کابین دارای هویت مجزایی است و واکنش های متفاوتی نسبت به جنگل نشان می دهد.

اتاق Biosphere

هدف Biosphere با نمای لانه پرندگان، کاهش روند رو به پایین جمعیت پرندگان در جنگل های سوئد و در عوض تقویت زیست کره و زیستگاه طبیعی است. 350 عدد لانه پرنده در محیط این اتاق تعبیه شده است.

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که تعداد جمعیت‌های پرندگان مختلف رو به کاهش است. جنگلداری، منجر به کاهش تعداد حفره های طبیعی در درختان شده است که در آن پرندگان لانه می کنند. بنابراین نصب لانه های پرنده اقدام مهمی بوده است. علاوه بر این، تغییرات آب و هوایی منجر به افزایش تعداد حشرات در اوایل سال می شود. تامین تغذیه، یک مکانیسم حمایتی مهم برای پرندگانی است که در شمال سوئد زندگی میکنند و در زمستان به غذا نیاز دارند. نشان دادن استفاده از لانه های پرندگان و تغذیه آن ها، نه تنها در این هتل بلکه برای مردم برای نصب در نزدیکی خانه های خود، ارزشمند است.

دسترسی به اتاق Biosphere از طریق یک پل معلق که از سطح زمین تا بالای درختان شیبدار است، انجام می شود. فضای داخلی اتاق 34 متر مربعی تاریک و دارای مصالح ارگانیک الهام گرفته از مناظر اطراف است که بیشتر به تقویت نگاه مهمانان به بیرون و تمرکز بر زیبایی طبیعی محیط کمک می کند.

فضای داخلی ساده و عملکردگرا است، اما به دلیل آرایش مفهومی کاملاً باز، طیف وسیعی از تجربیات را در یک فضای نسبتاً کوچک امکان پذیر می کند. مهمانان به یک تراس پشت بام – نزدیک به سایبان های بالای درخت – دسترسی دارند که منظره ای 360 درجه از جنگل را ارائه می دهد. با تغییر اندازه‌های لانه‌های پرنده و گسترش آن‌ها به بیرون و بر اساس نوع پرنده و فرکانس در منطقه، نور می‌تواند در عین حفظ نمای بیرونی به فضای داخلی وارد شود.

با قرار دادن اتاق جدید هتل در یک زیستگاه محیطی، میهمانان فرصتی برای تجربه زندگی پرندگان در نزدیکی و حضور در مرکز طبیعت فراهم می کنند. احاطه شده توسط آوازهای لطیف پرندگان – متعادل شده توسط نمای سه جداره – میهمانان با تجربه ای صمیمی و غوطه ور در طبیعت اغنا می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.